Levandulové mýdlo Andělka

250
Efekt lupa
  • 1 z 3

Levandulové mýdlo andělka.


  • Skladem
99 Kč
Kategorie: MÝDLA
 

Jedinečné relaxační levandulové mýdlo ANDĚLKA.

Aromatická levandule proslula svými uklidňujícími účinky, ale ve skutečnosti toho tento polokeř původem ze Středomoří umí mnohem víc. Už Egypťané objevili úchvatnou vůni levandule a přidávali ji do voňavek, staří Řekové si ji sypali do koupele a Římané ji používali k odpuzování hmyzu. Její název je odvozený od latinského lavare neboli mýt se.

Ve středověku si získala pověst afrodiziaka a pytlíky plněné levandulí se přidávaly do prádla. V 19. století platila za univerzální všelék a během první světové války se používala k dezinfikování ran.

Nejznámější pole s vlnící se levandulí najdete ve francouzském kraji Provence, kde má pěstování této bylinky dlouhou a hluboce zakořeněnou tradici. Dnes už jsou účinky levandule podložené i mnoha vědeckými studiemi. Pro svou schopnost zlepšit náladu byla levanule považována za antidepresivum.

Úzkostné stavy – mnohé studie prokazují, že levandulový olej má tišící a protikřečové účinky a zvyšuje i účinek jiných sedativ. Dokonce bylo zjištěno, že některé vůně, mezi něž patří i vůně levandule, zvyšují určitý druh mozkových vibrací, které jsou spojeny s relaxací. Proto pomáhá při léčbě neklidu a úzkostných stavů.

Nespavost – levandulová vůně má srovnatelné účinky jako léky na spaní! Dokonce spánek i více prohlubuje a tím je spánek i kvalitnější. 

Dejte vale stresu

Levandule vám přinese úlevu při nervozitě a nespavosti. Jak potvrdil nedávný americký výzkum, má zklidňující účinky na nervovou soustavu. K potlačení depresí se ostatně síla levandule využívala už od dob středověku.

Charakteristika mýdla:
- speciálně určené do vlhkého prostředí
- dokáží odolat vlhkému prostředí a nerosí se
- rostlinný základ
- dobrá pěnivost
- minimální doba trvanlivosti je 1 rok od data výroby

Země původu mýdlové hmoty Velká Británie, výroba samotného mýdla - ruční práce v ČR

Hlavní složky:
aqua
Propylene Glycol
sodium Stearate
sorbitol 

Baleno v sáčku, hmotnost cca 60g.

 

 

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.