Propolisová mast 30g

Kód: 55
159 Kč 131,40 Kč bez DPH
Skladem

Propolis (méně často dlužsmoluňkavčelí tmel) je našim produktem bez chemických přísad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Propolis je látka pryskyřičné povahy, kterou rostlina vylučuje a povléká jí své zranitelné části – mladé výhonky, pupeny květů a listů. Chrání se tak před vysoušením, větrem a vodou, ale i před škůdci.
 
Obsahovou látku propolis shromažďují včely z květních pupenů olší, bříz, jírovce maďalu, topolů, jedlí, borovic, třešní a jiných stromů. Lepkavou antibiotickou pryskyřici včely smísí s voskem a olejovým pylovým balzámem, který vzniká při trávení pylových zrn. Propolis je složen z asi 55% pryskyřic a balzámů, 30% vosku, 10% silic a 5%pylu. Ročně včelstvo vyprodukuje kolem 100g propolis, z toho polovinu musíme včelám v úle ponechat pro vlastní potřebu. Látky obsažené v propolisu slouží včelám jako ochrana proti infekcím zvenčí.

Propolis je vynikajícím desinfekčním prostředkem s širokým použitím. Dokáže místně tlumit bolest. Používá se hlavně k prevenci faryngitidy a zánětlivých onemocnění dutiny ústní, k ochraně organizmu před infekčními chorobami, při zánětech dásní, onemocněních horních cest dýchacích, zánětech žaludeční i střevní sliznice a močových cest. V surovém stavu ho můžeme použít při léčení kuřích ok, otlaků nebo prasklin na patách.

Propolisovou mast používáme při oparech, akné, drobných záděrkách a kožních vyrážkách, při drobných popáleninách.

Propolisovou tinkturu můžeme používat v malých dávkách (ve slabém roztoku) při bolestech v krku a nechutenství formou kloktání. Při paradentóze a bolestech zubů k potírání. Také jeho antimykózní účinky pomáhají k zastavení růstu a ničení určitých druhů plísní.
 
                Propolis je směsicí látek, je nutno upozornit na možnou alergickou reakci. Jednoduchým testem je potření vnitřní strany předloktní tinkturou nebo mastí a zjistíme zda můžeme propolis používat. Jestliže pokožka po aplikaci do 24hod. nezarudne, je Vám tento zázrak přírody a medikament plně k dispozici. Pokud pokožka zarudne, nepoužívejte propolis v žádné formě. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: