Propolisová mast 30g

Kód: 55
149 Kč
Skladem

Propolis (méně často dlužsmoluňkavčelí tmel) je našim produktem bez chemických přísad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Propolis je látka pryskyřičné povahy, kterou rostlina vylučuje a povléká jí své zranitelné části – mladé výhonky, pupeny květů a listů. Chrání se tak před vysoušením, větrem a vodou, ale i před škůdci.
 
Obsahovou látku propolis shromažďují včely z květních pupenů olší, bříz, jírovce maďalu, topolů, jedlí, borovic, třešní a jiných stromů. Lepkavou antibiotickou pryskyřici včely smísí s voskem a olejovým pylovým balzámem, který vzniká při trávení pylových zrn. Propolis je složen z asi 55% pryskyřic a balzámů, 30% vosku, 10% silic a 5%pylu. Ročně včelstvo vyprodukuje kolem 100g propolis, z toho polovinu musíme včelám v úle ponechat pro vlastní potřebu. Látky obsažené v propolisu slouží včelám jako ochrana proti infekcím zvenčí.

Propolis je vynikajícím desinfekčním prostředkem s širokým použitím. Dokáže místně tlumit bolest. Používá se hlavně k prevenci faryngitidy a zánětlivých onemocnění dutiny ústní, k ochraně organizmu před infekčními chorobami, při zánětech dásní, onemocněních horních cest dýchacích, zánětech žaludeční i střevní sliznice a močových cest. V surovém stavu ho můžeme použít při léčení kuřích ok, otlaků nebo prasklin na patách.

Propolisovou mast používáme při oparech, akné, drobných záděrkách a kožních vyrážkách, při drobných popáleninách.

Propolisovou tinkturu můžeme používat v malých dávkách (ve slabém roztoku) při bolestech v krku a nechutenství formou kloktání. Při paradentóze a bolestech zubů k potírání. Také jeho antimykózní účinky pomáhají k zastavení růstu a ničení určitých druhů plísní.
 
                Propolis je směsicí látek, je nutno upozornit na možnou alergickou reakci. Jednoduchým testem je potření vnitřní strany předloktní tinkturou nebo mastí a zjistíme zda můžeme propolis používat. Jestliže pokožka po aplikaci do 24hod. nezarudne, je Vám tento zázrak přírody a medikament plně k dispozici. Pokud pokožka zarudne, nepoužívejte propolis v žádné formě. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: